Petzl Summit Evo

Kód: 2047
Neohodnotené
Značka: Petzl
€178,60 / ks
Skladom

Cepín Summit Evo od francúzkej firmy Petzl je klasický cepín vhodný pre alpinizmus s veľmi moderným technickým dizajnom. Je vhodný pre všetky druhy alpinizmu a je výnimočné ľahký.

Detailné informácie

Podrobný popis

Cepín Summit Evo od francúzkej firmy Petzl je klasický cepín vhodný pre alpinizmus s veľmi moderným technickým dizajnom. Je vhodný pre všetky druhy alpinizmu a je výnimočné ľahký. Avšak hlava disponuje dostatočnou hmotnosťou pre vyvážený zásek.

Hlava a hrot sú z kovanej nerezovej ocele za tepla a zaístí vám solídny zásek. Hrot má na špičke hrúbku 3 mm a je veľmi odolný, sa zuby na špičke, ľahko tak prenikne tvrdým snehom i ľadom. Zuby na hornej hrane hrote zaisťujú pevné a isté umiestnenie cepínu pri páčení "piolet rampe". Na dolnom konci cepínu môžeme nájsť kovaný hrot z nerezovej ocele. Násada je tvarovaná vodným lisom a poskytuje vynikajúci úchop v zakrivenie, vyznačuje sa technickým dizajnom. Zakrivenie v hornej časti násady poskytuje dostatočne voľný priestor pre zásek počas lezenia v ľade. Dolná časť je rovná a zaručuje účinný prienik snehom pri chôdzi do svahu. Násada je vyrobená z vysoko kvalitného hliníka 7075, ktorý sa používa v leteckom priemysle, a je eloxovaná pre vyššiu ochranu.

Cepín disponuje veľmi odolnou oceľovou lopatkou, ktorá poskytuje oporu pre pohodlný úchop, a tvar hrán zaisťuje účinné sekanie stupov. Sklon lipatky smeruje cepín do snehu v správnej polohe (pri "piolet-Canne"). Hlava a dolné hrot sú opatrené otvormi pre pripojenie karabíny alebo slučky. Cepín možno ľahko doplniť technickými doplnkami pre účinnejšie a efektívnejší výkon. Napríklad plne kompatibilný s nastaviteľnou opierkou Trigrest alebo je možné pripojiť pútko Linkin.

Hlavné prednosti cepínu Petzl Summit Evo:

moderný technický dizajn

výnimočne ľahký

vhodný pre alpinizmus

tvar hrotu pre istý a solídny zásek

hrot z kovanej nerezovej ocele

násada z vysoko kvalitného hliníka (7075)

otvory pre pripojenie karabíny

možno doplniť doplnky pre účinnejšie a efektívnejší výkon

kompatibilný s opornou Trigrest alebo pútkom Linkin

 

Dodatočné parametre

Kategória: Cepín
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: