Petzl Glacier cepin

Kód: 2053
Neohodnotené
Značka: Petzl
€95,10 / ks
Skladom

Cepín Glacier, od francúzskej firmy Petzl, je určený pre milovníkov klasického alpinizmu a ľadovcovej turistiky. Cepín je kompaktný, ľahký a veľmi pohodlný.

 

Detailné informácie

Podrobný popis

Cepín Glacier, od francúzskej firmy Petzl, je určený pre milovníkov klasického alpinizmu a ľadovcovej turistiky. Cepín je kompaktný, ľahký a veľmi pohodlný. Hlava vám poskytne výborný úchop. Hrot aj násada sú potom veľmi ľahké, napriek tomu však extrémne odolné a pevné. Vďaka tvaru hrotu, ktorý umožňuje istý a stabilný zásek, má cepín vynikajúce kotviace vlastnosti aj v tvrdom snehu a ľade. Hrot je vyrobený z kovanej nerezovej ocele a je opatrený zubami, špička je tučná 3 mm a smerom k hlave sa rozširuje. Dolný koniec násady je potom opatrený kovaným hrotom z nerezovej ocele, ktorý uľahčuje zapichnutie do tvrdého snehu.

Ako už bolo napísané vyššie, hrot je vyrobený z ocele vysokej kvality (rovnaký materiál, ako pri technických zbraniach do ľadu), vďaka tomu disponuje vysokou pevnosťou. Násada je potom vyrobená z vysoko kvalitného hliníka (7075), ktorý je používaný v leteckom priemysle, pre vyššiu ochranu je násada eloxovaná. Dolná časť násady disponuje ergonomickými prelismi, ktoré uľahčujú úchop. Veľmi odolná oceľová lopatka poskytuje oporu pre pohodlný úchop a tvar hrán zaisťuje účinné sekanie stupov. Sklon lopatky smeruje cepín do snehu v správnej polohe (pri "piolet-canne"). Na hlave a na dolnom hrote môžete nájsť otvory pre pripojenie karabíny alebo slučky.

Hlavné prednosti cepínu Petzl Glacier:

kompaktný, ľahký a veľmi pohodlný

tvar hrotu pre istý a stabilný zásek

hrot z kovanej nerezovej ocele

násada z vysoko kvalitného hliníka (7075)

otvory pre pripojenie karabíny

Dodatočné parametre

Kategória: Cepín
Záruka: 2 roky

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: